MKA Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.

2017 yılı başında, iş ve hizmet süreçlerinin her adımında koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan profesyonel bir yaklaşımla Uruguay, Güney Brezilya ve Avrupa ülkelerinden canlı sığır ithalatı yapmak üzere kurulmuştur. Şirketin merkezi Ankara, Balgat’tadır.

Türkiye’de MKA Hayvancılık

MKA Hayvancılık, Türkiye’de üreticiler ve sektörün diğer temsilcilerinin canlı sığır ticaretinde, modern bir şekilde buluştuğu adrestir.  Yetiştiricilerin ve müşterilerimizin ihtiyacı olan canlı hayvana avantajlı ve kaliteli şekilde doğru, hızlı ve kolay erişimlerini sağlıyoruz.

Dürüstlük ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile çalışmak bizi  Türkiye’de sektör liderleri arasına taşımıştır.

M. Kazım AŞUK

1974 Denizlİ, Tavas doğumlu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunu. 1997-2008 yılları arasında karma hayvan yemi sektöründe çalıştı. Takip eden yıllarda bir yandan Ankara, Balgat’ta sahibi olduğu KÖZZDE Et restoranını işletirken diğer taraftan besi işletmeciliği ve canlı hayvan ticaretine başladı. 2010 yılında Türkiye’nin yurt dışından canlı kasaplık hayvan ve kırmızı et ithal etmeye başlaması ile birlikte canlı hayvan ticaretinde güçlü tedarikçiler listesine girmeyi başardı. Özellikle Güney Amerika ülkelerinden besilik ve kasaplık hayvan, Avrupa ülkelerinden ise damızlık, besilik ve kasaplık hayvan tedariki konusunda Türkiye’nin tanınmış tüccarlarından dır. Aynı zamanda 2014 yılından beri Ankara’da Sincan Organize Hayvancılık Bölgesinde kurduğu 550 büyükbaş kapasiteli işletmede besicilik yapmaktadır. Türkiye’nin besilik ve damızlık hayvan ihtiyacının önümüzdeki yıllar boyunca istikrarlı bir artış göstereceği tahmininden hareketle, yetiştiricilere daha kurumsal ve profesyonel bir yapıda hizmet verebilmek için 2017 yılı başında Düvebnk’ı kurdu. 2019 yılında şirketinin adı MKA Hayvancılık olarak değiştirildi ve halen aynı isimle faaliyetlerine devam etmektedir.