Satış Politikamız

Canlı hayvan ithalatımız, Güney Brezilya, Uruguay ve Avrupa devletlerinde tedarik yapılan ülkeler ve Türkiye’deki şartlar değerlendirilerek sürdürülmektedir.

AB menşeli besi danası satışımız;

Avrupa’dan yüksek besi kapasitesine sahip Şarole, Limuzi ve bunların melezleri olan besi danaları deniz ve kara yolu ile besicilerimize teslim edilmektedir.   İthalatımız TIR lar la Çekya’dan, gemilerle  ise İspanya’dan gerçekleştirilmektedir. İspanya’dan yapılan ithalatla yaklaşık 3.000 baş besilik Şarole ve Limuzin Temmuz ayında İskenderun limanından üreticilerimize teslim edildi.

Uruguay menşeli besi danası satışımız;

Üreticilerimize, son besilik dana teslimatımız Temmuz ayında Uruguay’dan gerçekleştirilen ithalatla sağlanmıştır. Uruguay menşeli besi danası satışlarımız devam etmektedir. Uruguay’dan yapılan ithalat Angus, Hereford ve bu ırkların kendi aralarındaki melezlerinden oluşan, yüksek besi performansına sahip, canlı ağırlıkları 240-280 kg arasında Uruguay  orijinli kaliteli danalardan oluşmaktadır (Brahma, Nelore ve Zebu gibi hörgüçlü ırklar bulunmamaktadır). Eylül sonu-Ekim başı gibi  İskenderun’dan teslimatı yapılacak Uruguay menşeli besi dana için ön siparişle  satışlarımız devam etmektedir.

Uruguay menşeli danalar için;

Satış fiyatımız, canlı ağırlık kg birim fiyatı 3,30 Amerikan Doları Liman Teslimidir. Alıcı tarafından ödenen  %1 KDV ve hayvanları çiftliklere taşıma bedeli dışındaki, teslimat limanındaki tahliye, veterinerlik ve gümrük müşavirliği harcamaları gibi tüm masraflar firmamızca karşılanmaktadır.

İthalat için gerekli evrakların hazırlanarak başvuru dosyasının oluşturulması ve Bakanlıktan ithalat izinlerinin alınması gibi resmi işlemlerinize Firmamızca ücretsiz rehberlik hizmeti verilmektedir.

Satış ile ilgili detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz

Telefon: +90 (312) 287 2520